• Úvod
  • Rozhovory
  • Pozvánka: 10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě

Pozvánka: 10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě Women of Brno Blog
Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě

Ve dnech 9. – 21. 5. se uskuteční jubilejní desátý ročník akce nazvané Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě. Účelem festivalu je zprostředkovat divákům to nejlepší z nezávislé divadelní scény; láká na deset představení v deseti různých brněnských kavárnách. Nejen na podrobnosti o letošním ročníku jsem se zeptala Evy Kolomazníkové z organizačního týmu.

Můžeš tento festival krátce představit?

Brněnský Lunapark vznikl před deseti lety jako iniciativa skupiny studentů v čele s Kateřinou Bilíkovou (dříve Eichlerovou), jejímž cílem bylo oživit divadlem brněnské kavárny. Propojil tak malá, nezávislá a amatérská divadla s kavárnami, ve kterých se pak odehrávaly Lunaparkové divadelní večery ve formátu vhodném do daného prostředí.

10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě
10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě
Liší se letošní ročník v něčem od těch předchozích?

Jde o jubilejní a zároveň poslední ročník. Lunapark se během let vyvíjel a měnil stejně jako divadelní spolky; nyní má podobu deseti večerů, na nichž přivítáme divadla, které si naši diváci vybrali v rámci facebookové ankety. Každý večer završí koncert. Desátý ročník je dramaturgicky provázán tématem člověka, jeho vzletů i pádů, a taky různorodé lidské kultury, která tvoří svět. Na festivalu letos nejen procestujeme svět za osmdesát minut s Divadlem Hysterie, ale setkáme se s japonským divadlem Divadlem Kjogénu či indickou pohádkou Sávitrí Divadla Líšeň. Deset večerů, deset divadel, deset kaváren, deset kapel. Desátý Lunapark.Zmínila jsi, že letošní ročník je poslední. Chystáte něco dalšího?

Na Lunapark určitě nějak navážeme; ve hře je ale víc možností a nerada bych uváděla nepotvrzené informace.

10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě
10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě
Jak dlouho jsi součástí týmu Lunaparku ty sama?

Od roku 2013 působím pro Lunapark jako fotografka, loni jsem se stala hlavní fotografkou a zapojili jsme studenty fotografie ze Střední školy umění designu v Brně. Letos jsem se kromě toho zhostila i dramaturgie. Je to pro mě úžasná zkušenost jak divadelní, tak fotografická, navíc se člověk setká se zajímavými divadly; především máme skvělý tým. Díky Lunaparku jsem se seznámila s lidmi, kteří se stali mými dobrými přáteli a setkáváme se i u jiných projektů.

10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě
10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě
Jaké představení ti nejvíc utkvělo v paměti?

V průběhu let jich byla neskutečná řada, nadchl mě například Dracoola Divadla Hysterie v roce 2015 nebo Alenka v říši znaků v Buranteatru.

10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě
10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě
A na které se nejvíc těšíš letos?

Na všechny!

Děkuji za rozhovor a ještě připomenu, že festival začíná už dnes představením Divadla Kjógen v Kavárně Trojka, podrobný program najdete na facebooku festivalu nebo na adrese www.brnensky-lunapark.cz.

10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě
10. Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávěSdílej
Marie Štefanidesová

Je šéfredaktorkou blogu, kromě redaktorské práce se proto snaží, aby všechno dohromady fungovalo. Pracuje v IT společnosti, miluje psaní, potkávání zajímavých lidí, literaturu a víno.Zapni upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments