• Úvod
  • Reporty
  • Cirkus v hlavě i v těle: Report z tanečního festivalu Mindcircus

Cirkus v hlavě i v těle: Report z tanečního festivalu Mindcircus

Cirkus v hlavě i v těle
Cirkus v hlavě i v těle

V pátek 12. října proběhl v klubu Eleven trance festival Mindcircus. Protože se v rámci svých možností snažím pomáhat hlavní organizátorce, DJ Sheale, nemohla jsem na akci chybět. Jak to tam vypadalo?

Je něco před desátou večer. Sedím v mekáči ve vypůjčené bundě, protože ta moje je zamčená kdesi v backstage, a usrkávám čaj. Pobolívá mě v krku, v Elevenu nic teplého k pití nevedou a všude jinde je v pátek večer narváno. Jsem unavená, není mi dobře a myslím na svoji postel a rozečtenou knihu. Představa noci strávené v hluku mezi spoustou alkoholem posilněných lidí není zrovna lákavá. Jednou jsem se ale dala na vojnu, tak musím bojovat. Aspoň si zatancuju.

Střih. Je kolem jedenácté, klub se pomalu plní a na stage se po prvním hostovi Dennisovi Besném chystá Sheala. Já se mezitím seznamuji se spoustou různých lidí, které bych ve své sociální bublině nepotkala, popíjím víno a skvěle se bavím. Na dámských záchodcích mi má nová známá Monika upravuje výstřih a půjčuje svůj makeup. Připomínám jí, že si ještě může vyzvednout pivo zdarma. Loví telefon, protože si nepamatuje heslo, které musí na baru říct, a vracíme se do hlavního sálu. Už teď tam skoro není místo.

[Not a valid template]Střih. Je asi jedna ráno. DJ Sheala už dohrála svůj ostrý temný set, během kterého se pár odvážlivců konečně odhodlalo na parket. Teď je zábava v plném proudu, parket se rychle plní a za pultem to rozjíždí hlavní hvězda večera, Tibor Tomečko alias DJ Reorder. Dostat lidi do varu mu nedělá žádný problém, i já se naplno oddávám rytmu. Nezajímá mě, jak moje divoké křepčení vypadá, čas a prostor přestaly existovat. Stres, problémy, nachlazení, to všechno jako by zmizelo mávnutím kouzelného proutku. Možná v mém rozpoložení hrají roli i ty panáky, na které mě různí lidé zvali, ale v tomto okamžiku je svět dokonalý.

Střih. Je něco mezi třetí a čtvrtou ráno. Dole v klubu právě hraje jiná skvělá DJka, Kristy Jay. Já zatím sedím v backstage s hlavní hvězdou a dalšími VIP hosty a rozebíráme, co se na akci povedlo, co zlepšit a podobně. Oficiálně jsem tu jako členka organizačního týmu – pracovně, ale taky se tu tak trochu schovávám před některými příliš přítulnými pány – výstřih jako marketingový nástroj evidentně funguje – a zvedám si ego; vždyť sedím v backstage s hlavní hvězdou a dalšími VIP hosty. Tibor je sympaťák, který rozhodně netrpí hvězdnými manýry, naopak mi předává cenné rady a zkušenosti; v Praze totiž z ničeho vybudoval výdělečný trance festival, což určitě nebylo jednoduché. Později poznávám i neméně pohodovou Kristy. Když pak všichni odchází na hotel, Tibor se se mnou loučí pozvánkou na svou akci Ready for Disorder. Slibuji mu, že pokud nebudu mít zrovna směnu, ráda se přijedu podívat.Po cestě na rozjezd v pět ráno potkávám bratra a sestru z Vídně, se kterými jsem se seznámila na akci, když jsem se před nimi ztrapňovala snahou o konverzaci v němčině; jdou na autobus zpátky domů. U hladového okna si kupujeme pizzu a loučíme se. Jedu domů unavená, ale spokojená. A taky přesvědčená, že Mindcircus čeká velká budoucnost. Nevím, jak jsem ocitla na misi za záchranu brněnské trance scény, a jistě to nebude jednoduchá cesta, ale už teď se na ni ale těším. Snad nebudu zítra mít moc velkou kocovinu.

Report z tanečního festivalu Mindcircus

Sdílej
Marie Štefanidesová

Je šéfredaktorkou blogu, kromě redaktorské práce se proto snaží, aby všechno dohromady fungovalo. Pracuje v IT společnosti, miluje psaní, potkávání zajímavých lidí, literaturu a víno.Zapni upozornění
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejlépe hodnocené
nejnovější nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Sheala
Sheala
08/11/2018 20:24
Hodnocení :
     

tyjo, dík 🙂 A hustě tam ten Reorder kouká.