Ježíškova vnoučata – paní Jana

Ježíškova vnoučata - paní Jana

O projektu Ježíškova vnoučata jsme psaly již v předchozím příspěvku. A protože Vánoce jsou požehnané dny, kdy by lidé měli stát při sobě a pomáhat si, rozhodly jsme se i my v redakci udělat dobrý skutek a zpříjemnit život některému ze seniorů.

Z „databáze“ Ježíškových vnoučat jsme si vybraly paní Janu z Blanska, která trpí těžkým astmatem, a z toho důvodu si od Ježíška přála čističku vzduchu. Finanční prostředky na tento dar putovaly nejen od nás z redakce, ale i od dalších ochotných dobrovolníků, kterým tímto ze srdce děkujeme i za paní Janu!

Třetí adventní neděle se následně stala oním velkým dnem předání. V blanenském domově seniorů se nás po příjezdu ujal ochotný personál, který nás zavedl do místnosti, kde jsme měly na paní Janu počkat. Pokojík to byl velice útulný a všem nám připomínal obývák u babičky doma, čímž se nám rázem vracely nostalgické vzpomínky na dětství. Pak už mezi nás přišla i sama paní Jana a Vánoce pro ni tak mohly začít.

Paní Jana – předání dárku

Společnými silami jsme jí pomohly obrovský dárek vybalit z balicího papíru a paní Jana nám mezitím pověděla o svých závažných zdravotních problémech a důvodech, proč je pro ni taková čistička vzduchu nezbytná. Paní Jana byla za tento dar moc vděčná a bylo na ní vidět, že jsme ji doopravdy potěšily. Rozpovídala se i o svém životě, o svých zájmech, i o tom, jak krásně se o ně v domově seniorů starají a jak jim vánočně vyzdobili celý areál, aby jim svátky ještě zpříjemnili. I přes své život komplikující ochoření bylo na paní Janě znát, že je velkou bojovnicí a pozitivním člověkem a my měly radost z toho, že jsme jí mohly alespoň trochu ulehčit. Na oplátku jsme od ní dostaly bonbony. O to víc nám toto příjemné setkání připomínalo návštěvy našich vlastních babiček. Závěrem se paní Jana ještě rozhodla, že nám ukáže její osobní pokojíček, a pak už jsme se navýsost dojaté mohly rozjet do našich domovů.

Takovéto setkání je něco úplně jiného, než potřebným přispět anonymně přes internet. Byl to skutečně hřejivý pocit, se s někým takto osobně setkat, vidět ho, popovídat si s ním a udělat mu radost, tím spíš, když mu dárek navíc i zlepší život.

Buďme na sebe hodní a dělejme dobré skutky, a to nejen o Vánocích! I když nevěříte na to, že vám to oplatí Bůh, či jakákoliv jiná entita, budete z toho sami mít dobrý a naplňující pocit. Za to vám ručím!

paní Jana
Paní JanaSdílej
Lucie Rhein

Pro Women of Brno spravuje především sociální sítě. Pokud zrovna nehledá vhodné hashtagy, tak ráda cestuje, zvídavě zkoumá nové věci, nebo jí či pije něco dobrého. Jejím domovem není jen Brno, ale i Německo.Zapni upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments