Autorka: Každá žena je zajímavá!

Autorka: Každá žena je zajímavá Women of Brno
Autorka blogu Women of Brno Marie

Vítejte na blogu Women of Brno! Já jsem Marie, psaní mě baví už od dětství a spoustu volného času trávím na internetu. Proto jsem se rozhodla obojí spojit dohromady v podobě blogu. O čem bude a proč si myslím, že je to dobrý nápad? Na to se pokusím odpovědět v následujícím rozhovoru. Za zvídavé otázky děkuji Lucce a Lucce a svému skvělému muži.   

Můžeš nám přiblížit, o čem blog bude?

Bude o brněnských ženách; o ženách napříč generacemi, sociálními vrstvami, povoláními, zájmovými skupinami… Myslím si, že každá z nás je jedinečná a má co říct. Většina článků bude mít formu rozhovorů, připadá mi živá, interaktivní a čtenářsky vstřícná. Rozhovory chci doplnit občasnými články třeba o ženách z historie Brna nebo reportážemi z kulturního života.

Proč zrovna ženy?

Mou prvotní inspirací byl světoznámý projekt Humans of New York, který se snaží ukázat rozmanitost obyvatel této americké metropole a přinést přitom poselství o univerzální lidskosti. Tato myšlenka se mi velmi líbí, ale koncept „humans“ je trochu ohraný, jeho brněnská mutace navíc už existuje.  Zároveň mám kolem sebe spoustu zajímavých žen, ale připadá mi, že se jim nedostává tolik pozornosti, kolik si zaslouží. Napadlo mě proto věnovat podobný blog právě jim.

Jedná se o feministický blog?

Ne, nechci na tomto blogu řešit genderové otázky. Jen ukázat, že každá žena je jiná a svým způsobem zajímavá.A proč jen brněnské ženy?

V Brně se pohybuji většinu svého dospělého života a mám k němu tím pádem blízký vztah. Taky si myslím, že čtenáře může blog spíš zaujmout, když se jedná o jejich blízké okolí. Pokud ale bude mít větší dosah, zlobit se nebudu (smích).

Plánuješ ženy oslovovat na ulici jako to dělají autoři Humans?

Původně jsem myslela, že k tomu bude blog směřovat, ale pro delší rozhovory je lepší předem domluvená schůzka v klidném prostředí. Představa, že oslovuji náhodné kolemjdoucí na ulici, mě navíc trochu děsí (smích).

Jakým způsobem tedy chceš ženy oslovovat?

Ze začátku se bude samozřejmě jednat o ženy, které znám nebo si je sama vytipuji. Většina z nich proto bude spadat do okruhu žen, o kterých vím, že se věnují něčemu zajímavému nebo už jsou nějak veřejně známé. Postupně bych ale chtěla docílit toho, aby se na blogu objevovaly ženy z co nejrůznějších prostředí přesně v duchu hesla, že zajímavá může být i žena, na které to není na první pohled poznat.

Mohou se samy přihlásit ženy, které by například rády prezentovaly nějakou svou aktivitu?

Určitě! Docílit toho, že se mi ženy samy budou hlásit, je můj sen!Vím, že jsi o takovémto blogu uvažovala už dávno. Co bylo konkrétním impulsem, že ses rozhodla ho opravdu vytvořit?

Jednou večer jsem seděla doma a přemýšlela o spoustě důvodů, proč to nejde. Pak jakoby mi v hlavě něco sepnulo a řekla jsem si: Proč by to vlastně nemohlo jít? Nedokážu to racionálně vysvětlit, byl to takový moment prozření. Od té chvíle jsem na blogu s pomocí přátel začala pracovat. Asi to tak na první pohled nevypadá, ale je to dřina. Věřím však, že užitečná.

Internet je názorově divoké prostředí. Nebojíš se negativních reakcí?

Nebojím, protože mým úmyslem je dát blogu nekonfliktní, pozitivní podobu. Chci poskytnout především prostor hlasům mnoha různých žen, ne propagovat vlastní světonázor. Při jejich oslovování mi o názorovou shodu vůbec nejde. Přesto ale uvítám všechny reakce, nejen ty pozitivní, pokud budou formulovány slušně a přinesou nějaké sdělení.

Sdílej
  • 25
  •  
  • 2
  •  
  •  
Štítky rozhovory
Marie Štefanidesová

Je šéfredaktorkou blogu, kromě redaktorské práce se proto snaží, aby všechno dohromady fungovalo. Pracuje v IT společnosti, miluje psaní, potkávání zajímavých lidí, literaturu a víno.


Zapni upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments