Kdo jsme

Marie, šéfredaktorka

Jmenuji se Marie, na živobytí si vydělávám v korporátu jako technická podpora, ale už do dětství mě baví psát a poznávat zajímavé lidí. Kromě toho trávím spoustu času na internetu – zlí jazykové tvrdí, že až příliš – popřípadě vysedáváním po brněnských kavárnách a jiných pochybných podnicích. Spojit tyto své zájmy dohromady v podobě blogu byla pro mě jasná volba. Když zrovna nesedím v práci, nepovídám si s nějakou brněnskou ženou nebo se nesnažím přinutit svou línou, roztěkanou mysl k úpravě rozhovoru, tak ráda čtu, hraju počítačové hry a larpy nebo podnikám výlety do města i do přírody. Vrhla jsem se také do poznávání tajů online marketingu, což snad využiju jak pro blog, tak v další kariéře. A jednoho dne jistojistě napíšu knihu, která se stane bestsellerem!

Lucie, správkyně sociálních sítí (Instagram, Twitter)

Pamatujete doby, kdy v Brně chcípnul pes? Já totiž jo. A přibližně tehdy jsem se poprvé ocitla v nonstop pulzující německé metropoli, která si mě získala natolik, že jsem se do ní přestěhovala. Brnu se po mně ale záhy začalo stýskat a tak se po dobu mé nepřítomnosti úspěšně proměnilo v úžasný a pestrý český Berlín a já z toho mám obrovskou radost.
Ráda objevuji zajímavá místa s osobitou atmosférou, což mě kdysi na čas zaválo jak k parádnímu projektu #USEITBrno, tak i k vlastnímu blogu #CestyBerlínem, který si hýčkám doposud. Když neprobádávám brněnské ani berlínské parky, kavárny, minipivovary ani tajemná zákoutí, jsou mi domovem sociální sítě a stejně jako Marie se zajímám o online marketing.
A mé největší životní sny? Starý byt s vysokými stropy a s bizarním půdorysem v Berlíně a samozřejmě to, že mě můj oblíbený hudebník pozve na pivo.

Anežka, editorka

Láska k češtině a touha po sebevyjádření mě dovedla až na katedru žurnalistiky v Brně. Jenomže novinářem chce být každý, kdo má vlastní názor: čím alternativnější, tím lepší – včetně pravopisu. Ale někdo tu nevděčnou práci dělat musí, ne? Ti radikálnější a méně opatrní z nás si vysloužili označení grammar-nazi, ale já zastávám názor, že není třeba opravovat každého blba na internetu, a šetřit síly do skutečných bitev. Zpravodajství, diplomky, odborné články – a především „Brňačky“ jsou skutečnou výzvou. Že je korektorská práce nudná? Víte, kolik jsem se dozvěděla zajímavých a překvapivých věcí dřív než všichni ostatní?

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s