Update: Co dnes dělá Helena Havelková?

Update: Co dnes dělá Helena Havelková Women of Brno
Co dnes dělá Helena Havelková?

Pamatujete si na gymnazistku Helenu z tohoto rozhovoru, která kromě dobrovolnictví zvládá i neuvěřitelné množství dalších aktivit? Protože mě její energie nadchla, byla jsem zvědavá, kam se za dobu, která od našeho povídání uběhla, posunula. Rozhodně nezahálela, stihla si dokonce vybrat kariéru. Jakou? To nám řekne sama:

Od loňského léta se mnohé změnilo. Ještě před půl rokem jsem neměla představu, kam půjdu na vysokou školu, ale teď mám jasno. Zmiňovala jsem se totiž o letní škole IT, kterou pořádá organizace Czechitas; ta mě nadchla a změnila  mi život. Od září programuji v Javě, nyní se věnuji i tvorbě webů a také se snažím posouvat své malé znalosti dál a pomáhat dalším holkám objevovat svět IT, protože jich tam je jen pár. Předtím jsem si nedokázala představit, že strávím život u počítače, ale teď se na to těším! Kromě IT se stále věnuji dobrovolnictví v AFS, kde jsem se nově stala i školitelkou. Kromě toho stále cestuji, právě jsem se vrátila z Valencie a doufám, že se letos podívám i na další zajímavá místa!Se svým snem to Helena myslí vážně – nedávno byla přijata na stáž ve firmě Red Hat. Programování jako kariéru vhodnou navzdory předsudkům i pro dívky také čile propaguje, jak dokládá tento rozhovor pro Akademii programování. Kromě toho se objevila i v pořadu České televize Sama doma. Za Women of Brno jí přeji mnoho úspěchů ve všem, do čeho se vrhne! 

Sdílej
Marie Štefanidesová

Je šéfredaktorkou blogu, kromě redaktorské práce se proto snaží, aby všechno dohromady fungovalo. Pracuje v IT společnosti, miluje psaní, potkávání zajímavých lidí, literaturu a víno.


Zapni upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments